Technics SC-CX700 BUG preporuka
Technics SC-CX700 BUG preporuka

Technics SC-CX700 BUG recenzija – Doktor Technics i Mr. Hyde

04. siječnja 2025. | Audio/video sistemi, Recenzije, Technics

Premijerni Technicsov sustav aktivnih zvučnika sa streaming tehnologijom pokazuje da njegov razvoj i  realizacija za tvrtku nikako nisu bili usputni projekt, nego upravo suprotno – čvrsto definiran put prema cilju novog tržišnog uspjeha

članak prenešen iz časopisa BUG – Vedran Vukašinović (Siječanj 2025.) – link

Premijerni Technicsov sustav aktivnih zvučnika sa streaming tehnologijom pokazuje da njegov razvoj i  realizacija za tvrtku nikako nisu bili usputni projekt, nego upravo suprotno – čvrsto definiran put prema cilju novog tržišnog uspjeha

članak prenešen iz časopisa BUG – Vedran Vukašinović (Siječanj 2025.) – link

Technics SC-CX700

Nakon feniksovskog uskrsnuća prije sad već puno desetljeće, Technicsovi uređaji u ovom trenutku zauzimaju poziciju na tržištu kakvu su imali u najboljim danima kompanije, u onim vremenima koja bismo mogli nazvati “klasičnim” razdobljem audioindustrije. Nakon niza uspješnica u segmentu analognih reproduktora unutar tog povratničkog razdoblja, Technics je kao marka svakako ponovno postao, ne samo održiv unutar matičnog konglomerata Matsushita, nego i autentični generator financijskih prihoda.

Pomalo su tu tvrtki na ruku išle i aktualne okolnosti na svjetskom tržištu – primjerice, tijekom ove godine, prvi put nakon dugo vremena, prodaja vinilnih nosača zvuka nadmašila je broj prodanih primjeraka albuma na CD-ovima. Jasno da su takva događanja itekako išla na ruku tvrtki koja polaže pravo na vjerojatno najslavniji model gramofona, no japanski inženjeri i menadžeri praktički su odmah nakon uskrsnuća pokazali da ne namjeravaju živjeti od samo jednog proizvoda (ili njegovih iteracija).

Technics SC-CX700 – bežičnih aktivni zvučnici (Technics) MPC: 2.499,00 €

Technics SC-CX700 Ugljen crna

SC-CX700 prvi je proizvod svoje vrste za japansku tvrtku

Stoga je Technics simultano s novim verzijama slavnog SL- 1200, rutinski izbacivao na tržište i nove modele elektroničkih uređaja, kao i nekoliko modela zvučnih kutija. Sve njih, karakterizirao je u prvom redu kućni inženjering, odnosno sasvim unikatna, tvrtki svojstvena tehnološka rješenja, pokazujući od samog starta da u Technicsu nimalo nisu zainteresirani za život na staroj slavi, već da žele aktivno pridonositi globalnoj elektronskoj industriji.

Kao svojevrsni sukus takvih nastojanja, tvrtka je nedavno predstavila i svoj povijesno prvi model aktivnog zvučnika s mogućnostima mrežnog strujanja. Točno onako kako današnji trendovi na tržištu to i zahtijevaju.

Konkretan naziv ovog uređaja je Technics SC-CX700. Provjerili smo je li kompanija u međuvremenu pridodala neko novo visokotehnološko rješenje u vlastiti špil tehnologija, i kako im je to – u ovom slučaju – uspjelo.

SC-CX700 možda je unikatan primjer izvedbe završnog finiša u tkanini - radi se o nekoj vrsti mikrofibre, koja dolazi u tri boje, a posebno je zanimljiva ona pod nazivom Terracota

SC-CX700 možda je unikatan primjer izvedbe završnog finiša u tkanini – radi se o nekoj vrsti mikrofibre, koja dolazi u tri boje, a posebno je zanimljiva ona pod nazivom Terracota

Svilen, a čvrst

SC-CX700 vrlo je individualan, i na prvu prepoznatljiv komad audioopreme. U stremljenju prema nekim novim postignućima, Technicsov menadžment dao je, očito, veliku važnost dizajnu, pa sa zadovoljstvom možemo zaključiti kako je japanska tvrtka pritom otvorila i neka nova poglavlja u povijesnoj knjizi audioindustrije.

Najvažnije nam se pritom čini to što ovaj prvi Technicsov“pametni” zvučnik nije realiziran kao pokazna dizajnerska vježba, nego je uređaj sam za sebe istodobno i vrlo logičan, i vrlo funkcionalan. Primjerice, za razliku od dobrog dijela uređaja takve vrste, SC-CX700 nudi prilično funkcionalne kontrole na primarnom zvučniku, bez obzira na to što je djelomično riječ o, za funkcionalnost uvijek riskantnim, dodirnim kontrolama.

No prave tipke za glasnoću, uključenje i “mute”, na potpuno ravnoj gornjoj ploči zvučnika, daju nam za pravo računati na navedenu kontrolu kao punopravnu opciju, koliko god ona – realno – i neće biti u prvom planu pokraj mogućnosti upravljanja aplikacijom, te pomoću priloženog daljinskog aparata.

Ono što odmah upada u oči jest vrlo neobičan završni finiš, izveden po horizontalnoj dimenziji kabineta u nekoj vrsti tkanine od mikrofibre. Iako smo i sami bili pomalo skeptični prema takvoj vrsti rješenja, možemo potvrditi da smo, nakon dva-tri tjedna, koliko smo se družili s Technicsovim zvučnicima, na kraju zaključili da navedeni finiš predstavlja odličnu metodu borbe protiv kućne prašine, za razliku od, primjerice, klasičnih furnira ili umjetnih obloga (posebno kad je u pitanju visoki sjaj).

Kao i u većini sličnih slučajeva, zvučnici su podijeljeni na primarni i sekundarni, no Technics je svoje SC-CX700 zamislio tako da su pojačala smještena odmah uz zvučnički driver. Stoga oba primjerka imaju strujni priključak

Kao i u većini sličnih slučajeva, zvučnici su podijeljeni na primarni i sekundarni, no Technics je svoje SC-CX700 zamislio tako da su pojačala smještena odmah uz zvučnički driver. Stoga oba primjerka imaju strujni priključak

Čini se, doduše, da je svjetlosrebrna, svilenkasta nijansa koju smo dobili na test posebno uspješna kad je to u pitanju, no objektivno, takva vrsta finiša na zvučnicima apsolutno ima smisla. Posebno kad se on estetski lijepo uklopi s vizualno predivnim Technicsovim dual-concentric aluminijskim zvučničkim driverom, s ringradiator visokotoncem, te impozantnim pravokutnim otvorom bas-refleksa, izrađenim od umjetnog materijala.

Dodatnu vrijednost osjećaju kvalitete SC-CX700 pridodaje i njihova masa (oko devet kilograma po zvučniku), jer težak zvučnik u pravilu označava i kvalitetno rješenje kad je riječ o borbi s neželjenim vibracijama kućišta.

Technics je oba zvučnika u paru opremio pripadajućim pojačalima snage stotinjak vata po kanalu, te elektronskim skretnicama. Ta elektronika smještena je u zasebni volumen sa stražnje strane prilično dubokog zvučnika, pa je interna vertikalna pregrada kojom su to realizirali usput i maksimalno učvrstila kućište.

Zvučnici su funkcionalno podijeljeni na primarni i sekundarni, što znači da je na jednom od njih smještena kompletna ulazno-izlazna logistika, koju nećemo posebno nabrajati, s obzirom na to da Technics uistinu ne radi tako banalne greške u koracima, da bi zaboravio uključiti, primjerice, analogni RCA ulaz, ili notorni HDMI eARC.

Drugi zvučnik nosi samo priključak za strujni kabel i LAN konektor, preko kojeg se glazbeni signali prenose iz primarnog u sekundarni zvučnik.

Fizičke kontrole na primarnom zvučniku izvedene su, komparativno sa sličnim uređajima, izvrsno, te omogućuju dovoljno kontrole i bez drugih opcija

Fizičke kontrole na primarnom zvučniku izvedene su, komparativno sa sličnim uređajima, izvrsno, te omogućuju dovoljno kontrole i bez drugih opcija

Tvrtka je ipak napravila manji propust kad je riječ o priloženom paketu opreme, koji se dobiva uz uređaj. Iako Technics prema običaju nudi vrlo opširne tiskane korisničke upute, kao i neugledan ali solidno funkcionalan daljinski upravljač, smatramo da su pogriješili s dužinom isporučenih kabela, u prvom redu kad je u pitanju navedeni namjenski LAN kabel.

Naime, njegova dužina od otprilike tri metra, gotovo sigurno vodi k tome da će taj kabel “lebdjeti” između dva zvučnika, ako ćete SC-CX700 smjestiti onako kako oni to, svojom kvalitetom, i zaslužuju – u prostor, na čvrste i solidne stalke. Iako se zvučnici međusobno mogu i bežično spojiti (preko Wi-Fi veze), razlučivost im je pritom ograničena na 24-bit/96 kHz, pa bismo radije da je Technics uložio još malo napora, i isporučio taj kabel u dužini od barem pet metara.

U manjoj mjeri isti će se problem odnositi i na dva isporučena strujna kabela, koje bi zbog estetskih razloga trebalo sprovesti od zvučnika pa niz stražnju stranu stalka, što će zbog njihove kratkoće teško biti izvesti.

Technics SC-CX700

KVALITETA ZVUKA

Beštija s dva lica

Kako smo se s upravljačkim rješenjem Audio Center vrlo brzo saživjeli, nije nam dugo trebalo da prijeđemo na procjenjivanje zvučnih dosega zvučnika SC-CX700. Objektivno, od vrhunski realiziranog uređaja nismo niti očekivali nekakva posebna razočaranja, pa gotovo rutinski možemo potvrditi da je Technicsov prvijenac u ovoj kategoriji proizvoda uistinu vrlo sposobna audiokomponenta.

SC-CX700 pokazao se kao organski homogen instrument za glazbenu reprodukciju – nesmiljena snaga vrlo dobro specificiranih digitalnih pojačala direktno je prikopčana, preko elektronske skretnice, na tehnološki naprednu i kvalitetno izrađenu koaksijalnu zvučničku jedinicu. Ona je, pak, smještena unutar promišljeno dizajniranog, te čvrsto i solidno izrađenog zvučničkog kabineta, vertikalno pregrađenog na dva interna volumena, kako bi se maksimalno učvrstila kutija.

Na kraju, glazbeni signali iznimne kvalitete koji kolaju uređajem posredstvom upravljačke platforme Audio Center, te završe u svojem čistom i nepatvorenom obliku u percepcijskom sustavu slušatelja, ostvare se upravo kao kumulativna posljedica svih tih faktora. Znalački promišljen dizajn drivera i prednje ploče kabineta postigao je pritom vrlo raskošnu i široku zvučnu sliku, dok je integracija amplifikacije u sâm tijek signala osigurala iznimno čistu zvučnu izvedbu, bez trunke distorzije – čak i pri vrlo glasnom slušanju, za što je ovaj zvučnik itekako sposoban.

U konjunkciji s relativno neuobičajenim bas-refleks dizajnom, SC-CX700 sposoban je pritom reproducirati i vrlo duboke, a pritom istodobno i iznimno definirane, odrješite niske frekvencije. Iako smo se danas već pomalo navikli na takve frekvencijske karakteristike kod relativno malenih zvučnih kutija (posebno onih aktivnih), ipak smatramo da je riječ o Technicsovom postignuću vrijednom aplauza.

Naravno, ne treba zaboraviti ni na opsežne mogućnosti aktivne korekcije sobne akustike, koje nudi aplikacija Audio Centar, iako smo – nekako – stava da su SC-CX700 toliko dobro “hardverski” urađene, da im opcija Space Tune posebno niti ne treba, svakako ne u mjeri kao što je to bio slučaj s pasivnim zvučnicima koje smo spajali na druge Technicsove uređaje s tom funkcijom.

Poslušali smo stoga široki raspon raznih glazbenih sadržaja, od onih milozvučnijeg izričaja, pa do onih s obilatim količinama bass-beatova i gitarskih rifova. Technics SCCX700 odlično je funkcionirao u svim situacijama, tako da se eventualne zamjerke mogu isključivo odnositi na neke osobne preferencije slušatelja, posebno kad je riječ o određenoj vrsti “distanciranosti” od pojedinih vokalnih izričaja, inače bogatih prezensom i suptilnim nijansama vokalnog fraziranja.

U svakom drugom smislu – objektivnom, u prvom redu – ovaj se japanski zvučnik pokazao kao čist i precizan reproduktor, gotovo kao namjenski instrument koji otkriva glazbeno tkivo sadržaja. Posebno je to odgovaralo malo žešćim glazbenim usmjerenjima, gdje su iznimna Technicsova ritmičnost i besprijekoran takt osvajali na prvu (bas) notu.

Nije stoga ni čudo što nam je u sjećanju ostala sesija kultnih zagrebačkih underground heroja Kawasaki 3P, odnosno njihova albuma “Idu Bugari” iz 2009. godine. “Niskarastaman” rašpastog glasa Tomislav Vukelić – Tomfa zasigurno bi uživao dobrano odvrnuti ove Technicsove bolide.

Technics SC-CX700 tom je prilikom pokazao svoje dvostruko lice – dok se brass sekcija s tog apsolutno neaudiofilski snimljenog albuma nesputano i slobodno širila u svim pravcima, prema uzoru na dobro uštimani high-end instrument, u donjim registrima javljalo se bestijalno, primordijalno biće – “prljava” punkoidna bas-gitara zvučala je neočekivano čvrsto i fokusirano, a u kombinaciji s potmulim zvukovima bubnjeva, zvučna je slika udarala žestoko i rušilački – baš kao najjači čovjek na svijetu. Mate Parlov, jasno.

Technicsovi inženjeri podijelili su kutiju SC-CX700 vertikalno na dva dijela, što je iznimno učvrstilo kabinet te omogućilo gromoglasne razine glasnoće, bez trunka distorzije

Technicsovi inženjeri podijelili su kutiju SC-CX700 vertikalno na dva dijela, što je iznimno učvrstilo kabinet te omogućilo gromoglasne razine glasnoće, bez trunka distorzije

Tehnološki temelji od bjelokosti

Kako nas je Technics već i navikao, kompletan tehnološki inženjering i ovog njihovog proizvoda potječe iz vlastitih razvojnih, odnosno proizvodnih pogona. Već smo se susretali s nekim od brendiranih tehnologija koje krase SCCX700, tako da nam, primjerice, pojmovi Jeno Engine, koji se odnosi na potpuno digitalna pojačala snage s integriranom aktivnom korekcijom ulaznog signala – njih četiri, za svaki driver posebno – ili “Twin Power Supply Circuit System” odvojenih napajanja slabih i pojačanih signala, i nisu nepoznati.

Nije bilo, dakako, razloga da ih Technics ne iskoristi i u ovom uređaju, s obzirom na to da su se one već prethodno dokazale u drugim njihovim uređajima, isto kao i klasični analogni diskretni stupanj MM gramofonskog pretpojačala, koji služi kao spoj analognog izvora i full-digital amplifikacije.

Nadalje, ponekad smetnemo s uma kako je tijekom svojeg postojanja Technics proizveo i uistinu velik broj pojedinačnih modela pasivnih zvučnika, a mnogi su od njih bili i autentično napredni uređaji, često ispred svog vremena. U krugovima poznavatelja, određeni modeli s početka 80-ih godina prošlog stoljeća imaju upravo kultni status, primjerice, serije s neobičnim, “ravnim” membranama koaksijalnih drivera pod nazivom “honeycomb”.

Zato prave poznavatelje tvrtke i nije začudilo što je Technics odmah nakon uskrsnuća izdao i pojedine modele vrlo skupih pasivnih zvučnika, od kojih je SC-CX700 baštinio uistinu vrhunsku koaksijalnu zvučničku jedinicu. Uza sve to, treba dodati i važnu stavku Technicsova vlastitog sustava automatske korekcije sobne akustike, pod nazivom Space Tune.

Kao pravi predstavnik nove generacije audiouređaja, SC-CX700 radi na principu iznimno usklađene suradnje pojačala i zvučničkih drivera, koju kontrolira vlastito rješenje aktivne skretnice pod imenom MBDC (Model Based Diaphragm Control)

Kao pravi predstavnik nove generacije audiouređaja, SC-CX700 radi na principu iznimno usklađene suradnje pojačala i zvučničkih drivera, koju kontrolira vlastito rješenje aktivne skretnice pod imenom MBDC (Model Based Diaphragm Control)

Možemo stoga generalno reći kako je njihov premijerni proizvod u kategoriji aktivnih mrežnih zvučničkih sustava krenuo u tržišnu arenu već prethodno dobro opskrbljen većinom potrebnih tehnologija, koje su mu bile na raspolaganju čak i prije nego što je tvrtka krenula u njegov razvoj.

U toj je shemi nedostajao još samo jedan detalj kad je riječ o ovom konkretnom proizvodu, a on se odnosi na skretnicu između pojačala snage i zvučničkog drivera. Technics ne bi bio to što jest, kada bi krenuo linijom manjeg otpora – umjesto klasične pasivne skretnice, ovdje se nalazi potpuno nova, elaborirana elektronička aktivna komponenta, koju su Japanci jednako tako zdušno brendirali.

Ona se naziva MBDC (Model Based Diaphragm Control), a karakterizira ju to što aktivno smanjuje harmonijsko izobličenje na temelju simulacije kretanja dijafragme. Technics tvrdi da se tako postiže vrhunska separacija pojedinih segmenata zvučne slike, uz vrlo niska izobličenja povezana uz hod membrane.

Sumirajmo ukratko dosad opisano – teško da ćete pronaći tehnološki proizvod ove vrste, u kojem je praktički svaka komponenta i elektronski ili mehanički podsustav, produkt razvoja vlastitih tehnoloških laboratorija. Doktorski pristup, nema što.

SC-CX700 opremljen je vrlo ozbiljnim, tehnološki naprednim koaksijalnim zvučničkim driverom, s aluminijskim bas-srednjetoncem i takozvanim ringradiator visokotoncem

SC-CX700 opremljen je vrlo ozbiljnim, tehnološki naprednim koaksijalnim zvučničkim driverom, s aluminijskim bas-srednjetoncem i takozvanim ringradiator visokotoncem

Mrežno-operativni pouzdanik

Iako je mobilna aplikacija u posljednje vrijeme postala praktički najvažniji aspekt modernog uređaja za reprodukciju zvuka, čak i kada su u pitanju vrlo napredne hardverske tehnologije za koju se ona veže, ovdje nećemo puno prostora odvojiti za Technicsovo rješenje pod imenom Audio Center.

S jedne strane, već smo ju u nekoliko navrata i tematizirali, a osim toga, jedine prave novosti u vezi s njim odnose se na podršku za Tidal Connect i Roon, koje su stigle u međuvremenu.

No osnovni razlog što ćemo samo letimično preletjeti preko Audio Centra upravo je taj što smo već prethodno zaključili da se radi o jednom od najboljih uradaka svoje vrste, kojem samo jedan detalj priječi malo širi društveni i medijski doseg – činjenica da je ona ekskluzivna upravo za Technics.

U svakom drugom aspektu, riječ je upravo o izvrsnom rješenju za upravljanje uređajem te mrežnu reprodukciju, koje je dizajnerski vrlo logično, a funkcionalno vrlo solidno i pouzdano. Naravno da podržava sve mrežne usluge koje biste mogli poželjeti, a dodatnu joj vrijednost (u odnosu na neka druga rješenja) daje već poznata opcija Space Tune, koja pruža vrlo solidne rezultate u automatskoj optimizaciji sobne akustike, uz trivijalno jednostavan postupak kalibracije.

U odnosu na druge iteracije te opcije, implementacija Space Tunea u Technics SC-CX700 specifična je po tome što se kalibracija može obaviti pomoću postavke “Auto”, koja koristi mikrofon ugrađen u zvučnik. Naravno, može se koristiti i standardna iOS varijanta, što je možda u nekoj mjeri i bolje, jer se pritom mjeri odziv sa slušne pozicije.

Technics SC-CX700 - streaming mogućnosti
Technics Audio Center jedno je od najsolidnijih softverskih upravljačkih i streaming rješenja na tržištu

Technics Audio Center jedno je od najsolidnijih softverskih upravljačkih i streaming rješenja na tržištu

Tradicionalno jak adut nove generacije Technicsovih uređaja opcija je pod nazivom “Space Tune”, koja u ovom slučaju može kalibrirati sobni prostor i pomoću mikrofona ugrađenog u zvučnik (opcija “Auto”)

Tradicionalno jak adut nove generacije Technicsovih uređaja opcija je pod nazivom “Space Tune”, koja u ovom slučaju može kalibrirati sobni prostor i pomoću mikrofona ugrađenog u zvučnik (opcija “Auto”)

Iz Technicsove aplikacije na raspolaganju će vam biti manipulacija fizičkim ulazima signala, kao i brojni mrežni audioservisi

Iz Technicsove aplikacije na raspolaganju će vam biti manipulacija fizičkim ulazima signala, kao i brojni mrežni audioservisi

Može za operu, a može i za “oranje”

Nakon druženja s ovim novim Technicsovim proizvodom, čini nam se da najvažnija karakteristika koju bismo mogli istaknuti jest njegova izrazita polivalentnost. U tolikoj mjeri, da nas pomalo podsjeća na žovijalnu maksimu koja se često koristila uz kultni Toyotin terenac Land Cruiser.

Osim što će njegove tehnološke karakteristike (odnosno – promišljen i minuciozan inženjerski koncept) omogućiti korisniku nepatvorene visokokvalitetne glazbene rezultate, postoji još jedna značajka Technicsova prvijenca u toj kategoriji proizvoda, koja će se komparativno rijetko susresti u konjunkciji s autentičnim hi-fi uređajem.

Naime, Technics SC-CX700 može se okarakterizirati, zahvaljujući svojoj sposobnosti da svira iznimno čisto i precizno, a istodobno i vrlo mišićavo, te gotovo bestijalno glasno, i kao izvrstan uređaj za razne vrste kućnih zabava – čak i u podosta velikim prostorijama.

Tako će se budući vlasnik, ako je riječ o ljubitelju glazbe koji voli priređivati druženja u svojem domu, bez imalo ustezanja, moći osloniti na ove Technicsove zvučnike u party svrhe, i pritom ne brinuti posebno o tome mogu li oni adekvatno odraditi posao omanjeg razglasa, odnosno hoće li moći neokrznuto podnijeti višesatnu torturu u ulozi vrlo glasnih kreatora dobrog raspoloženja.

Morat će se, jasno, posvetiti nužni minimum pozornosti rukovanju tim high-tech zvjerkama (posebno u kasnijim fazama tuluma), no objektivno, rijetko smo se susretali s audiokomponentom koja je u stanju istodobno reproducirati profinjene zvukove nekakvog baroknog ansambla na vrlo visokoj razini, a da ju je isto tako racionalno promatrati i kao sredstvo koje će dobro rastresti i rasplesati ekipu na tulumu.

U tom smislu, SC-CX700 može biti i odlično rješenje za ekskluzivno uređene poslovne prostore, ili, pak, za ugostiteljske objekte srednje veličine. 

Kad je riječ o traženoj cijeni, prije nekoliko bismo godina gotovo 20 tisuća povijesnih kuna ocijenili preambicioznim. No kad pogledamo stanje na današnjem tržištu, objektivnim će se pokazati zaključak da je dvije i pol tisuće eura za kompletan, vrlo kvalitetan glazbeni sustav, zapravo prilično konkurentna naknada. Čak i kad apstrahiramo “razglasne” mogućnosti Technicsova SC-CX700.

Primjerice, usporedimo ovaj Technicsov uradak s dvije audiokomponente koje su nas u posljednje vrijeme uistinu impresionirale. Marantz Model M1, u kombinaciji s KEF-ovim zvučnicima Q Meta Concerto, doći će vas ponešto manje, a u odnosu na SC-CX700, ponudit će malo više niskih frekvencija, te – određenom broju slušatelja – nešto prirodniju, humaniju zvučnu sliku, da se tako izrazimo.

S druge strane, Technicsovi zvučnici moći će ići u manji prostor od KEF-ovih štićenika, te im niti veći neće biti prepreka, barem kad su u pitanju zadaci njegova ispunjenja zvukom (bez obzira na to što će im bas biti nešto “kraći”).

Jednako tako, za razliku od Marantzova Modela M1, Technics ima sustav automatske korekcije sobne akustike u pravom smislu riječi, za razliku od isključivo preddefiniranih postavki, koje nudi Marantzov integrirac.

Mogli bismo tako reći da je najveća prednost Technicsa SCCX700 istodobno i njihov najveći nedostatak, i obrnuto. To što ćete u jednom paketu dobiti vrlo kvalitetan, tehnološki napredan, kompletan sustav za reprodukciju zvuka, određenom broju potencijalnih kupaca bit će upravo odlučujuće.

No isto tako, drugoj skupini kupaca upravo će ta determiniranost, i objektivna ograničenost mogućnosti buduće nadogradnje sustava, biti prava prepreka, te će oni lako opravdati svoj izbor pojedinačnih komponenti u audiolancu upravo nepreglednim mogućnostima izbora u okviru cjenovne klase, kao i potencijalom buduće nadogradnje prema želji ili budućim potrebama.

Kumulativno, mirne duše možemo preporučiti Technicsove SC-CX700 svakome tko se može pronaći u njihovom konceptualnom izričaju.

Takvi će, uz vrhunski uređaj sam za sebe, dobiti i prilično dobru vrijednost za novac u pripadajućoj tržišnoj klasi.

Technics SC-CX700

Technics SC-CX700

Tip Aktivni bežični streaming zvučnici
Upravljanje

Technics Audio Center (Android, iOS)

Zvučničke jedinice
  • 15 cm aluminijski bas-srednjetonac,
  • 1,9 cm ringradiator visokotonac,
  • 2-stazni koaksijalni bas-refleks
Pojačala

2x 100 W (D-klasa)

Ulazi
  • 1x optički (TOSLINK),
  • 1x USB-C (USB DAC),
  • 1x HDMI eARC,
  • 1x phono MM,
  • 1x AUX (3,5 mm)
Izlazi 1x RCA (za subwoofer)
Povezivost Ethernet, Wi-Fi 6, Bluetooth (AAC, SBC)
Mrežni servisi Apple AirPlay 2, Google Chromecast, Spotify Connect, Deezer, Amazon Music HD, Tidal Connect, Qobuz, Internet Radio, Roon Ready
Dimenzije i masa 201 x 313 x 276 mm, 9,1 kg (po zvučniku)
Jamstvo 2 godine
Cijena 2.449,00 €
BUG preporuka 2024
P
  • Tehnološki vrlo napredan i kvalitetno izrađen uređaj,
  • čist i ravan glazbeni performans, koji pritom može svirati izrazito glasno, bez imalo izobličenja,
  • besprijekorno korisničko iskustvo,
  • fizičke kontrole na samom uređaju,
  • vizualna uspješnica
O
  • Priloženi kabeli bit će prekratki za dobar dio korisnika, a posebno LAN kabel koji povezuje jedinice

DOJAM
Technicsov prvijenac u kategoriji aktivnih zvučnika sa streaming mogućnostima pokazao se kao tehnološki napredno rješenje, izvrsnih glazbenih dosega i s dodatnom vrijednošću “party” zvučnika.

Technics SC-CX700 – bežičnih aktivni zvučnici (Technics) MPC: 2.499,00 €

Technics SC-CX700

Za sve dodatne informacije molimo da nas bez ustezanja kontaktirate!

RECENZIJE: